Sportspress.be maakt namen van genomineerden Sportgala bekend

  •  21.11.2017

Op zaterdag 16 december zal Sportspress.be (de Belgische Beroepsbond van Sportjournalisten) tijdens het Sportgala in Brussel bekendmaken wie is verkozen tot "Sportman & Sportvrouw", "Belofte", "Ploeg", "Coach" en "Paralympiër" van het Jaar 2017.

De laureaten komen uit onderstaande alfabetische lijst genomineerden waaruit de stemgerechtigden kunnen kiezen. De longlists, die door Sportspress.be werden samengesteld op advies van specialisten, zijn niet limitatief. Stemgerechtigden die een naam willen toevoegen, kunnen hiervoor een wildcard gebruiken.

De stemgerechtigden zijn beroepsjournalisten aangesloten bij Sportspress.be en gewezen winnaars van de trofee Sportman & Sportvrouw van het Jaar die niet langer actief zijn.

Sportman van het Jaar:

Bart Aernouts (triatlon), Toby Alderweireld (voetbal), Luca Brecel (snooker), Victor Campenaerts (wielrennen), Frederic Caudron (biljarten), Steve Darcis (tennis), Kevin De Bruyne (voetbal), Thomas De Gendt (wielrennen), Sam Deroo (volleybal), Philippe Gilbert (wielrennen), David Goffin (tennis), Eden Hazard (voetbal), Jorik Hendrickx (kunstschaatsen), Romelu Lukaku (voetbal), Dries Mertens (voetbal), Philip Milanov (atletiek), Koen Naert (atletiek), Thierry Neuville (autosport), Toma Nikiforov (judo), Francesco Patera (boksen), Thomas Pieters (golf), Seppe Smits (snowboard), Bart Swings (skeeleren, snelschaatsen), Dylan Teuns (wielrennen), Wout van Aert (veldrijden, wielrennen), Greg Van Avermaet (wielrennen), Arthur Van Doren (hockey), Sam Van Rossom (basketbal) ,Stoffel Vandoorne (autosport), Jan Vertonghen (voetbal), Gregory Wathelet (paardensport) en Tim Wellens (wielrennen).


Sportvrouw van het Jaar:

Kimberly Buys (zwemmen), Sanne Cant (veldrijden), Tine Deckers (triatlon), Nina Derwael (gymnastiek), Jolien D'hoore (wielrennen), Laura Gonzalez-Escallon (golf), Laura Heyrman (volleybal), Wendy Jans (snooker), Emma Meesseman (basketbal), Elise Mertens (tennis), Delfine Persoon (boksen), Emma Plasschaert (zeilen), Sandrine Tas (skeeleren), Nafissatou Thiam (atletiek), Evi Van Acker (zeilen), Elke Van Hoof (BMX), Charline Van Snick (judo), Anak Verhoeven (muurklimmen), Ann Wauters (basketbal) en Tessa Wullaert (voetbal).

Belofte van het Jaar:

Amal Amjahid (jiu-jitsu), Ben Broeders (atletiek), Matthias Casse (judo), Arthur De Sloover (hockey), Thomas Detry (golf), Renée Eykens (atletiek), Pieter Gerkens (voetbal), Loena Hendrickx (kunstschaatsen), Rune Hermans (gymnastiek), Eli Iserbyt (veldrijden), Isaac Kimeli (atletiek), Lotte Kopecky (wielrennen), Bjorg Lambrecht (wielrennen), Lisa Lung (tafeltennis), Billie Massey (basketbal), Hermien Peters (kajak), Loïs Petit (judo), Gerben Thijssen (wielrennen), Anna Van Bellinghen (gewichtheffen), Niels Van Zandweghe (roeien) en Dries Vanthoor (autosport).

Ploeg van het Jaar:

Belgian Cats (basketbal vrouwen), Belgian Tornados (atletiek 4x400m mannen), Dragons (hockey), D'hoore-Kopecky (baanwielrennen), Lung-Loyen (tafeltennis), Red Cougars (hockey U21 mannen), Red Flames (voetbal vrouwen), Red Lions (hockey mannen), Red Panthers (hockey vrouwen), Rode Duivels (voetbal mannen), Team Daviscup (tennis) en U18 Cats (basketbal U18 vrouwen).

Coach van het Jaar:

Jacques Borlée (atletiek), Hugo Broos (voetbal), Jan De Brandt (volleybal), Kevin De Weert (wielrennen), Vital Heynen (volleybal), Roger Lespagnard (atletiek), Philip Mestdagh (basketbal), Dominique Monami (tennis), Ives Serneels (voetbal), Johan Van Herck (tennis) en Hein Vanhaezebrouck (voetbal).

Paralympiër van het Jaar:

Manon Claeys (para-dressuur), Laurens Devos (tafeltennis), Team Laurens Devos - Ben Despineux (tafeltennis), Peter Genyn (atletiek), Joachim Gérard (rolstoeltennis), Team goalbal (mannen), Griet Hoet (gids: Anneleen Monsieur) (para-cycling), Eléonor Sana (gids: Chloé Sana) (skiën), Diederick Schelfhout (para-cycling), Nationaal mannenteam rolstoeltennis en Florian Van Acker (tafeltennis).